close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 października 2018

  29 września 2018 w Dziale Literatury dla Dzieci i Młodzieży Obwodowej Biblioteki im. M. Gorkiego w Brześciu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu „Polskie soboty w bibliotece”. Spotkanie prowadził gość z Polski – Karolina Suska, dyrektor Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach, „Bibliotekarz roku - 2016” w województwie lubelskim.

  Spotkanie otworzyła kierownik Działu Literatury dla Dzieci i Młodzieży Obwodowej Biblioteki im. M. Gorkiego Wiktoria Michajłowa, która opowiedziała o założeniach projektu i historii jego powstania, a także o współpracy z instytucjami edukacyjnymi, w których dzieci i młodzież mają możliwość uczyć się języka polskiego. Konsul Generalny RP w Brześciu Piotr Kozakiewicz zachęcił uczestników projektu do poznania nowych faktów o Polsce i pogłębienia swojej wiedzy na temat polskiej kultury.

  Karolina Suska poprowadziła warsztat na temat kultury polskiej, polegający na interakcyjnych zadaniach z elementami prezentacji. Uczestnicy zapoznali się z największymi polskimi miastami, ich symbolami, najpopularniejszymi atrakcjami, ciekawostkami historycznymi i krajoznawczymi. Istotnym elementem warsztatu było poznanie dań tradycyjnych i smakołyków regionalnych. Uczestnicy także stworzyli swoje mapy Polski. Najbardziej kreatywni kartografowie otrzymali upominki od Konsulatu Generalnego RP w Brześciu, a wszyscy uczestnicy – słodkie prezenty.

  W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Średniej nr 13 m. Brześć, Centrum Twórczości Młodzieżowej oraz centrum edukacyjnego „New-Ton”.

  Kolejne spotkania w ramach projektu odbędą się w październiku:

  6 października, 12:00 – lekcja pamięci z okazji 140. rocznicy urodzin Janusza Korczaka pt. „Janusz Korczak: jeden się liczy” dla dzieci 10-14 lat;

  13 października, 14:30 – program dla dzieci 7-10 lat pt. „BARWNA czyta dzieciom”, organizowana przez Centralną Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej;

  20 października, 12:00 – czytanie interaktywne książki Marianny Diubiuk „Listonosz Myszka” w języku polskim dla dzieci 7-10 lat.

   

  13-2
  9 -4
  10-2
  6-2
  7 (6)
  8 -4
  3 (5)
  4 -5
  5 (6)
  1 (7)
  3-4
  0 (2)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: