close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 czerwca 2019

  20 i 21 czerwca 2019 roku w Brześciu odbył się Festiwal Grafiki

  FESTIWAL GRAFIKI

  20 i 21 czerwca 2019 roku w Brześciu odbył się Festiwal Grafiki, w ramach którego zostały ogłoszone wyniki I Międzynarodowego Konkursu dla dzieci i młodzieży „EXLIBRIS BREST 2019”.

  Konkurs i wystawa odbywają się w ramach Festiwalu Grafiki Drukowanej – 2019 z okazji obchodów 1000-lecia miasta Brześć. Głównym celem Festiwalu jest wykrycie i wspieranie twórczych umiejętności dzieci i młodzieży w dziedzinie grafiki drukowanej, a także popularyzacja czytania, typografii i wydawnictw książkowych oraz rozwój kultury książki.

  Grand-prix konkursu otrzymała Maria Szumskaja (14 lat), uczennica PIKD "Dziecięca Szkoła Sztuk Pięknych im. A. Alontseva w Brześciu". W konkursie wzięli udział młode talenty z Polski, Białorusi i Ukrainy. Konsulat Generalny RP w Brześciu został jednym z głównych partnerów wydarzenia i pogratulował uczestnikom zasłużonych nominacji, przekazując prezenty pamiątkowe.

  W Festiwalu Grafiki udało się wziąć udział zwycięzcom i autorom wyróżnionych prac z Lublina. I miejsce w kategorii wiekowej 12-13 lat zajęła Iga Ostańska z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” (nauczyciel Magdalena Ciężak). Drugie miejsce przyznano Tomaszowi Krukowi ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza nr 29 (nauczyciel Małgorzata Basińska). Jeszcze 4 polskich uczestnika otrzymali wyróżnienia w konkursie.

  Delegacja z Polski zwiedziła wszystkie wystawy w ramach Festiwalu, a także zapoznała się z działalnością brzeskiej Szkoły Sztuk Pięknych.

  Pokonkursową wystawę, jak i wystawę grafiki „W poszukiwaniu źródeł” można zwiedzić w sali wystawienniczej Brzeskiego Obwodowego Centrum Społeczno-Kulturalnego (ul. Sowiecka, 54, Brześć

  1
  2
  3
  4
  5
  6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: