close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 września 2018

  Jeśli Państwa dziecko interesuje się językiem polskim, nie przerażają go wyrazy „cześć”, „szczęście” lub „źdźbło”, a etap Bolka i Lolka już dawno minął, to Oddział literatury dla dzieci i młodzieży Biblioteki Obwodowej im. M. Gorkiego przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Brześciu zaprasza do udziału w serii spotkań dla dzieci i młodzieży „Polskie soboty w bibliotece”.

  Spotkania pozwolą zarówno spróbować swoich sił w języku polskim, jak i poznać bliżej kulturę polską, autorów książek dziecięcych i być może (uwaga, spoiler!) nawet znaleźć nowych przyjaciół z Polski.

   

  Organizatorzy przygotowali 4 spotkania, z których pierwsze odbędzie się już w najbliższą sobotę – 29 września 2018 – i będzie poświęcone polskiej kulturze. Gościem specjalnym będzie Karolina Suska – dyrektorka Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach (województwo lubelskie). Dla Karoliny biblioteka to „tętniące życiem miejsce spotkań i realizacji pasji, do którego przychodzi się z radością i w którym spędza się większość wolnego czasu. Tworzą ją ludzie, którzy z entuzjazmem angażują się w działanie i podejmują oddolne inicjatywy w przyjaznym i otwartym na nowe doświadczenia miejscu”. Karolina zabierze uczestników spotkania w ciekawą podróż po Polsce i pomoże lepiej poznać polską kulturę i tradycje.

   

  Pierwsze spotkanie odbędzie się 29 września (sobota) o 12:00 w siedzibie Oddziału literatury dla dzieci i młodzieży Biblioteki Obwodowej im. M. Gorkiego (ul. Kujbyszewa, 32).

   

  Dodatkowa informacja: 20 90 50; 20 90 49.

   

  Organizatorzy spotkania: Konsulat Generalny RP w Brześciu i Oddział literatury dla dzieci i młodzieży Biblioteki Obwodowej im. M. Gorkiego.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: