close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 lutego 2019

  Drugiego lutego 2019 r. w Społecznej Szkole Polskiej im. T . Rejtana w Baranowiczach zorganizowana została Studniówka, która ma w tej szkole długoletnią tradycję. Z tej okazji kończąca szkołę młodzież przygotowała w Domu Polskim bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowała swoje zdolności wokalne, taneczne i recytatorskie.

  Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się polskim tańcem - polonezem, do którego młodzież zaprosiła również przybyłych na tę uroczystość gości. W części artystycznej nie zabrakło akcentów nawiązujących do twórczości Adama Mickiewicza w związku z 220. rocznicą jego urodzin, jak również akcentów nawiązujących do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Na zakończenie programu artystycznego wręczono wszystkim nauczycielom i uczniom prezenty ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Brześciu, Związek Polaków na Białorusi i Wspólnotę Polską z Siedlec.

   

  Wśród zaproszonych gości obecna była pierwsza dyrektor SSP w Baranowiczach – Elżbieta Dołęga- Wrzosek, przedstawiciele Związku Polaków na Białorusi na czele z prezes Angeliką Borys i prezes oddziału ZPB w Baranowiczach Elżbietą Gołosunow, przedstawiciele Wspólnoty Polskiej z Siedlec i Białegostoku oraz przedstawiciel KG RP w Brześciu wicekonsul Jerzy Grymanowski.

  DSCN0386
  DSCN0391
  DSCN0406
  DSCN0414
  DSCN0428

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: