close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 czerwca 2019

  IV Międzynarodowy Festiwal Mistrzów Sztuk „Motley Tulip” („Pstry Tulipan”)

  POLSKI JAZZ ZACHWYCIŁ BRZEŚĆ

  2 czerwca 2019 r. w Brzeskim Akademickim Teatrze Dramatu w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Mistrzów Sztuk „Motley Tulip” („Pstry Tulipan”) odbył się występ polskiego zespołu jazzowego „Bester Quartet” z Krakowa.

  Kwartet wystąpił w drugim dniu festiwalowym w programie pod tytułem „Jazz-Alternatywa”, mającym na celu przedstawienie publiczności różnych kierunków współczesnej muzyki jazzowej. Zespół przygotował godzinny program, do którego weszły utwory reprezentujące przekrój twórczości kwartetu z ostatnich lat.

  Oryginalna, wysoce profesjonalna, w pełni odpowiadająca zapowiedzianemu przez organizatorów dniowi pod nazwą „Jazz-alternatywa” muzyka niewątpliwie podniosła poprzeczkę mieszkańców Brześcia w postrzeganiu jazzu jako takiego. Prezentowane przez muzyków utwory dały możliwość zetknięcia się z brzmieniem, które wymaga zaangażowania zarówno duszy, jak i intelektu, a również uczy czytania muzyki jako książki – z namysłem, uważnie, z zapartym tchem. Wysoki poziom techniki gry na instrumentach członków kwartetu wzbudził szczery podziw publiczności i zyskał uznanie w oczach profesjonalistów.

  Oprócz „Bester Quartet”, w tym dniu festiwalowym wystąpił zespół „Greyhound Band” wraz z wokalistką Sabine Essich z Ravensburga (Niemcy) oraz „Apple Tea” z Mińska (Białoruś).

  W tym roku Festiwal trwał od 30 maja do 5 czerwca br. Inne koncerty i występy w ramach tego przedsięwzięcia uświetnili swoim udziałem Orkiestra Kameralna Teatru Michałowskiego (Petersburg, Rosja) wraz z solistami Teatru Maryjskiego (Petersburg, Rosja) oraz soliści Łotewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu (Ryga, Łotwa). Oprócz tego w ramach Festiwalu odbyły się dwie jam-session, w których także uczestniczyła malarka z Milanu Marina Kaminski z akcją performatywną.  

  Występ BESTER QUARTET w Brześciu stał się możliwym dzięki Konsulatowi Generalnemu RP w Brześciu i Instytutowi Polskiemu w Mińsku.

  1
  2
  3
  4
  5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: